خزر هاست میزبانی متفاوت

شرکت گلبرگ خزر

خزر هاست میزبانی متفاوت

Email : info [at] khost [dot] ir
Mobile : 09357728575
Sms : 5000145
  • اسلاید آزمایشی
  • پلن میزبانی ویژه

ویندوز ۱۰ زمانی که از کامپیوترتان دور شوید آن را قفل می‌کند

نوشته شده در ژانویه 15, 2017

احتمالاً این شرکت بتواند از دستگاه‌های سازگار با ویژگی “سلام ویندوز” و با استفاده از آن عدم فعالیت را شناسایی کرده و دستگاه را قفل کند.
ویندوز ۱۰ زمانی که از کامپیوترتان دور شوید آن را قفل می‌کند

شرکت مایکروسافت در حال کار بر روی یکی از ویژگی‌های جدید ویندوز ۱۰ است تا هنگامی که سیستم‌ عامل تشخیص دهد که کاربر از دستگاه خود دور شده است، به‌صورت خودکار کامپیوتر را قفل و آن را ایمن ‌نماید.
این ویژگی در آزمایش‌های اخیر بیلد ویندوز ۱۰، “قفل پویا” نامیده می‌شود و Windows Central گزارش داده که مایکروسافت فعلا آن را “خداحافظ ویندوز” نامیده است. در حال حاضر مایکروسافت از دوربین‌های مخصوص “سلام ویندوز” استفاده می‌کند که به کاربران ویندوز ۱۰ اجازه می‌دهد تنها با نگاه کردن به آن، لاگین کنند.

به گزارش ایتنا از رایورز به نقل از The Verge، سازمان‌های بزرگ به کارکنان خود آموزش می‌دهند که ترکیب کلیدهای winkey+L را برای قفل دستگاه‌های خود در حالت بی‌استفاده بکار ببرند، اما این ویژگی جدید آن را به فرآیندی خودکار تبدیل می‌کند. دقیقاً مشخص نیست که چگونه مایکروسافت عدم فعالیت را تشخیص می‌دهد، اما احتمالاً این شرکت بتواند از دستگاه‌های سازگار با ویژگی “سلام ویندوز” و با استفاده از آن عدم فعالیت را شناسایی کرده و دستگاه را قفل کند.

شایان ذکر است که هرچند هم‌اکنون نیز می‌توان ویندوز را برای انجام این کار در یک مدت مشخص پیکربندی نمود، اما به نظر می‌رسد مایکروسافت درصدد است این ویژگی را به فرآیندی پیش‌فرض تبدیل نماید تا همه بتوانند بسادگی آن را فعال کنند.
مایکروسافت قصد دارد “قفل پویا” را به‌عنوان بخشی از Windows 10 Creators Update که انتظار می‌رود در ماه آوریل عرضه شود، ارائه کند.

گفتنی است شرکت مایکروسافت چندی پس از رونمایی از ویندوز ۹ از آخرین نسخه سیستم عامل خود یعنی ویندوز ۱۰ رونمایی کرد. به گفته جو بلفیور، قائم مقام مایکروسافت، ویندوز ۱۰ ترکیبی از بهترین‌های ویندوز ۷ و ۸ است که به صورت پلتفرمی وسیع، تمامی نسخه‌های دسکتاپ و سرور و… را پشتیبانی می‌نماید. وی تأکید کرده است که تمام ابزارهای مرتبط با “اینترنت اشیاء” تا سرورهای غول‌پیکر با ویندوز ۱۰ کار خواهند کرد و به عبارت دیگر، “ویندوز دوباره متولد خواهد شد.”

از سویی دیگر، مایکروسافت اعلام کرده است که ویندوز ۱۰ در حقیقت نسخه بعدی سیستم عامل دستگاه‌های همراه یعنی ویندوزفون هم خواهد بود، به این ترتیب، شاهد ادغام ویندوز با سیستم عامل موبایل خواهیم بود، هرچند در نسخه موبایلی ویندوز، رابط کاربری دسکتاپ وجود نخواهد داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *